Kukla Gösterisi ve Kukla Tiyatrosu

safran organizasyon hizmetleri

Kukla tiyatrosu geçmişten günümüze Orta Asya’dan geldiğini bilinen bir gösteridir. Çocuk yetişkin herkese ithafen sergilenen bu gösteriler fazlasıyla keyifli bir ortam yaşatacaktır. Ramazan etkinlikleri, festivaller, belediye organizasyonları, okul partileri gibi pek çok organizasyon için kukla tiyatrosu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Kukla Gösterisi ve Kukla Tiyatrosu

Kukla Gösterisi ve Kukla Tiyatrosu Nedir?

Geleneksel Türk tarihinde yer alan oyunlardan kukla gösterileri iki farklı türde olmaktadır. El kuklaları sanatçımızın iki eline taktığı kuklalarla yaptığı gösterilerdir. Sahnede yalnızca kuklalar görünür ve sanatçımız ona göre kamufle olur. İp kuklası ise kuklalar ip ile sanatçının eline veya bir tahtaya bağlanır. Bu tahtayı veya elleri kuklanın konuşmasına göre hareket ettirerek gösterisini sergiler. Kuklalar her organizasyon katılımının yaşlarına hitap edecek şekilde ve muzip bir dil kullanır.

Kukla Gösterisi ve Kukla Tiyatrosu

Kukla Gösterileri Nerelerde Tercih Edilir?

  • Şenlik organizasyonu; üniversite, anaokulu, yaza merhaba, okulla tanışma şenliklerinde kukla gösterilerine yer verebilirsiniz.
  • Ramazan etkinlikleri; Ramazan ayında pek çok gösteri ve organizasyon yapılmaktadır. Genellikle nostaljik etkinliklerin tercih edildiği Ramazan ayında kukla gösterileri de en çok tercih edilen etkinliklerdir.
  • Milli – dini bayramlar; milli bayramlarımızda fazlasıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca dini bayramlarımızda da kukla gösterilerini tercih ederek konuklarınıza ufak bir sürpriz ile eğlenceli anlar yaşatabilirsiniz.
  • Belediye etkinlikleri; belediyelerin hazırladığı etkinliklerde kukla gösteri çocukları ve ebeveynlerini fazlasıyla memnun edecek ve keyifli dakikalar yaşatacaktır.

Kukla Gösterisi ve Kukla Tiyatrosu

Kukla Gösterisi ve Kukla Tiyatrosu Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız