Macuncu

safran organizasyon hizmetleri

Geleneklerimizden gelen geçmişi çok eski yıllara dayanan macuncular, Osmanlı macunu olarakta bilinir. Hazırlanan çeşitli macunlar yöresel kıyafetli ekip arkadaşlarımız ve nostaljik ekipmanlarımızla birlkte çubuklarla servis ediyoruz. Çocuk yetişkin herkesin merakla beklediği hatta geçmişte yolculuk yaptırdığı macuncularımız çeşitli manilerle de organizasyonlarınıza bambaşka bir hava katıyor. Safran Organizasyon olarak misafirlerinize eşsiz ve geçmişte yolculuk yaptıracak bir hizmet sağlıyoruz.

Macuncu

Macuncu nedir, Osmanlı Macunu Nasıl Yapılır?

Macun Osmanlı döneminde, dönemin doktor ve aktarlarının şifa niyetiyle hazırladığı şekerlemelerdir. Osmanlı macunu; limon, baharatlar ve çeşitli meyvelerle yapılır. Macunlarında bu nedenle aromaları farklı ve çeşitlidir. Limon ve şeker kaynatılır macun gibi olduğunda baharat ve meyveleri katılarak hazırlanır. Nostaljik bir tepsiye aktarılan macunlar ister karışık ister misafirlerinizin arzu ettiği aromalarla çubuklarla servis edilir. Organizasyon ekibimiz hijyen kurallarına son derece uygun şekilde macunları hazırlamaktadır ve katkı maddesi kullanmamaktadır. Macunların renklerini ise meyvelerle sağlamaktadırlar.

Macuncu

Macuncu Hizmeti Hangi Etkinlik ve Organizasyonlarda Tercih Edilir?

  • Piknik organizasyonu; etkinliklerinizde lezzetli atıştırmalıklar birlikte renkli macunlarla organizasyonlarınızı şenlendire bilirsiniz.
  • Festival ve şenlik organizasyonu; festival, şenlik, belediye etkinlikleri gibi organizasyonlarda nostaljik satıcılara yer verilir. Pamuk şeker, şerbetçi, patlamış mısırcı gibi hizmetler nostaljik satıcılarda yer alırken macuncu hizmetimizde nostaljik satıcılar içerisinde yer alır.
  • Doğum günü organizasyonu; farklı bir doğum günü arzu ederseniz veya geçmişte yolculuk yapmak isterseniz macuncularla konuklarınızı şaşırtabilirsiniz.
  • Temalı parti organizasyonu; Türk gecesi, nostalji gecesi, sokak lezzetleri gibi belirli temalı organizasyonlarda macunculara yer verebilir aynı zamanda pamuk şekerci, patlamış mısırcı, şerbetçi gibi hizmetlerimiz içinde detaylı bilgi alabilirsiniz.

Macuncu

Macuncu Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız