Mehter Takımı Kiralama

safran organizasyon hizmetleri

Milli bayramlarda, önemli açılışlarda mehter takımı milli duygularınızı ön plana çıkaracak bir etkinlik olarak organizasyonlarınızda yer alır. Şenlik ve etkinliklerinizde yer vereceğiniz mehter takımı farklı bir organizasyon ortamı oluşturacaktır.

Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Nedir?

Mehter takımı Osmanlı yeniçerilerinin oluşturduğu bando takımıdır. Savaş öncesi veya sonrasında milli marşlarla askere moral sağlar. Ayrıca bayramlarda da müzik dinletisi yapan mehter takımının geçmişi Osmanlı tarihine dayanmaktadır.

Günümüzde müzelerde, milli bayramlarda, yöresel etkinliklerde yer verilen mehter takımımız geçmişi hatırlatma, tanıtma açısından önemlidir.

Mehter takımlarımız 9, 16, 20 veya 100 kişilik gruplardan oluşmaktadır. Organizasyon büyüklüğüne ve çeşidine göre takım büyüklüğüne karar verebilirsiniz.

Zurna, davul, kös, nakkare, çevgen, trompet gibi müzik aletleri çalarlar. Mehter takımı; mehterbaşı, müzisyen takımı, tuğ takımı, sancak takımı, cevgani, hucüm tuğ, kırmızı sancak, beyaz sancak, kös yedeği, közsen, nakkarezen, yeşil sancak, çorbacı başı, zilzen, zırhlı yeniçeri, zurnazen ve zırhlı muhafız takımlarından oluşur.

Mehter Takımı Kiralama

Hangi Etkinliklerde Mehter Takımı Kiralama Hizmetinden Yararlanabilirsiniz?

  • Milli ve dini bayram organizasyonları; belediyeler, okullar, avm etkinlikleri, müzelerde dini ve milli bayramlarda mehter takımı kiralayabilir, konuklarınıza hem görsel hem işitsel bir gösteri sunarken tarihte yolculuk yapmış olursunuz.
  • Ramazan etkinlikleri; ramazan boyunca nostaljik etkinlikler ve geçmişi yad eden etkinlikler fazlasıyla bulunurken mehter takımı ile tarihimiz hakkında da bilgi edinecek bir gösteri sunabilirsiniz.
  • Açılış organizasyonları; sıradışı açılışlar hedef kitlenize ulaşmanızı ve tanıtımınızı yapmaya olanak sağlar. Bu nedenle bu sıradışı etkinliklerde mehter takımını tercih edebilirsiniz.
  • Festival ve şenlik organizasyonları; okullarda uluslararası değişim programlarında, uluslararası etkinliklerde okul gösterilerinde yer verebilir, yabancı misafirlerinize kültürümüzü tanıtırken, hoş bir gösteri sunabilirsiniz.

Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Kiralama Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız