Nostaljik Sokak Satıcıları

safran organizasyon hizmetleri

Nostaljik satıcılar, özellikle geçmiş dönemlerde yer alan, yetişkinleri geçmişe döndüren bir etkinliktir. Nostaljik satıcılar nostaljik kıyafetleriyle tıpkı geçmişteki gibi standlarında yerlerini alır ve sokak lezzetleri olarak tabir edilen lezzetleri sizlere sunar. Macun, pamuk şeker, horoz şeker, patlamış mısır, simitçi, şerbetçi, niyetçi, elma şekercisi gibi bir dolu nostaljik satıcıyla eski günlere gitmekten kendinizi alamayacaksınız. Geçmişe yolculuk yaparken çocuklarınıza geleneklerimizi ve kendi çocukluk dönemlerinizi hem anlatabilecek hem de yaşatabileceksiniz.

Nostaljik Sokak Satıcıları

Nostaljik Satıcı Hizmeti Nedir?

Nostaljik satıcılar Türk ve Osmanlı kültüründe sokaklarda eğlenceli manilerle yiyecek satan kişilerdir. Sokak lezzetleri tabiri ile anılan pamuk şeker, simit, elma şekeri, şerbetçi, kağıt helva bu yiyecekler içerisinde sayılmaktadır.

  • Pamuk şekerci; pamuk helva makinelerimizde herhangi bir renklendirici ve ya katkı maddesi bulunmadan kendimiz hazırlıyor ve çubuklarla servis ediyoruz.
  • Patlamış mısırcı; nam-ı diğer popcorn, makinalarımızda hazırlanan patlamış mısırlarımızın kokusu etkinlik alanını sararken külahlarla misafirlere servis ediyoruz.
  • Macuncu; birbirinden çeşitli baharatlarla hazırladığımız macunları özel macun tepsisinde sunuyoruz. Bol şifa kaynağı olarakta bilinen macunlar arzu ettiğiniz aromalılarla hazırlanarak servis ediliyor.
  • Kağıt helvacı; kağıt helvalar hazırlanmış ve tazeliğini kaybetmemesi için paketlenmiş bir şekilde dağıtılıyor. Eğerki dondurma standıyla yanyana gelirseniz mutlaka kağıt helva ve dondurma ikilisini denemenizi tavsiye ederiz.
  • Maraş dondurmacısı ve dondurmacı; dondurma dendi mi hem herkesin gönlünü fetheder hemde hafif bi tatlı olarak herkesi memnun eder. Dondurmacılarımızın size dondurmaları kolay kolay servis etmemesi eğlenceli anları gözler önüne serecektir.
  • Kahveci güzeli ve falcı standı; geleneksel içeceklerimizden türk kahvesi hem közde hem kumda pişme seçenekleriyle yanında lokum ile servis edilir. Kahveden sonra fal baktırmakta adettendir. Falcı standımızla da hizmetlerimiz mümkündür.

Nostaljik satıcılar etkinliğimiz için ve daha detaylı bilgi için Safran Organizasyon olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nostaljik Sokak Satıcıları

Nostaljik Sokak Satıcıları Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız